Zespoł Ludowy Leszczynianki 7 listopada 2024 roku wziął udizał w obchodach Narodowego Święta Niepodległości ,,Młodizeż dla Ojczyzny". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Młodzieżową Radę Gminy Kutno oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Leszczynku. Podczas obchodów Zespoł Ludowy Leszczynianki wziął udział w pochodzie patriotycznym a poźniej trwała biesiada przy ognisku.
AQPOUlwX96H6ouCH9LFP2K_8lWGFBbY6z7QZttJw8oCsqn4w_aymTYG-3ZpQdYCQD6KdiKX84y-n9eWpCU9B1tXg.mp4
12 pzździernika 2024 r. Zespół Ludowy Leszczynianki wziął udział w VIII Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniora w Żychlinie. Celem przeglądu jest zaprezentowanie dorobku zespołów artystycznych, kapel ludowych, solistów i duetów, stworzenia im możliwości konfrontacji twórczości artystycznej, pielęgnowanie tradycji ludowych i działalności zespołów artystycznych oraz oddziaływanie na szersze kręgi społeczne poprzez upowszechnienie właściwych wzorów spędzania wolnego. Warunkiem uczestnictwa w przeglądzie jest wniesienie opłaty akredytacyjnej w wysokości 30 zł od każdego uczestnika przeglądu na konto Żychlińskiego Domu Kultury.
To wyjątkowe ,pierwsze w regionie wydarzenie, które skupia się na produkcji, transporcie i przetwórstwie ziemniaczanym, warzywniczym, sadowniczym, pszczelarskim. Do projektu potrzebujemy również jako eksponaty dawne kopaczki ziemniaczane i wszystko co wiąże się z wykopkami i zbiorami jesiennymi.
Zespoł Ludowy Leszczynianki wziął udział w korowodzie dożynkowym oraz wystąpiłl podczas obchodów dożynkowych.
3 sierpnia w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku odbył sie IV Ogólnopolski Fesiwal Muzyki Ludowej ,,Złota Leszczyna" .Dziękujemy bardzo Zespołowi Ludowemu Leszczynianki za wspaniałą biesiadę, współorganizację wydarzenia oraz przygotowanie podziękowania dla Państwa Krystyny i Włodziemierza Gala.
W miniony piątek w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku odbyły się obchody Nocy Świętojańskij . Wydarzenie zostało zorganizowane
przy współpracy z Zespołem Ludowym Leszczynianki. Pani Urszula Radzimirska poprowadziła spotkanie. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji,a wśród nich wspólna biesiada z Zespołem Ludowym Leszczynianki i Kapelą, taniec w kole z Zespołem Pieśni i Tańca Leszczynki. Niewątpliwą popularnością cieszyły się warsztaty plecenia wianków i strzelanie z łuków zorganizowane przez PESTIS.Każdy mógł zapleść wianek, który wieczorem był puszczany na wodzie. Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej OSP Leszczynek za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem oraz Państwu za tak liczną obecność i wspólną zabawę.
W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi, 03 września 2023 r. odbyła się Konferencja Rady Kobiet w Rolnictwie pn. "Kobiety dla polskiej wsi". W programie oprócz prelekcji wystąpił Zespoł Ludowy Leszczynianki.
W dniach 22-24 września w Międzyzdrojach odbyły się XXI Spotkania Artystyczne Seniorów. Wydarzenie było objęte patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego i Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.
Spotkania Artystyczne Seniorów odbyły się w Międzyzdrojach po raz pierwszy pod nazwą „Barwy Jesieni” w 2003 roku. Z okazji XX jubileuszu Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek wręczył podziękowania dla założycieli i współorganizatorów spotkań. Podziękowania otrzymali: Iwona Agacińska, Piotr Czajkowski, Artur Duszyński, Jan Magda, Elżbieta Janas, Krystyna Bakun, Andrzej i Czesława Tomczak, Ireneusz Lewicki, Andrzej Mleczko, Marianna Kargul, Bożena Stankiewicz, Marta Paszkowiak, Halina Olejniczak, Jadwiga Bober, Piotr Piętka.
Do miasta przyjechało ponad 500 uczestników z 8 województw: Dolnośląskiego, Śląskiego, Kujawsko -Pomorskiego, Lubelskiego, Lubuskiego, Łódzkiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego.
Na festiwal przyjerzdzają zespoły, które prezentują wspaniałe tradycje regionu. Łącznie w przeglądzie wzięło udział 40 zespołów, były to zespoły taneczne, śpiewacze i folklorystyczne. Przegląd rozpoczoł barwny korowód, zespoły przeszły ulicami miasta, prezentując wspaniałe stroje ludowe -wzrok szczególnie cieszyły te ręcznie wykonane hafty, falbanki i najbardziej urzekające stroje dla dzieci: wykonane na specjalne zamówienie buciki. Udział dzieci jest zawsze bardzo ciepło odbierany przez publiczność, a jest szczególnie ważny dla kontynuacji tradycji ludowych. Zespoły licznie występowały na promenadzie, ich koncerty spotkały się z tak wspaniałym przyjęciem publiczności, że wielokrotnie bisowały, ponieważ widzowie prosili wciąż o więcej. To wspaniała nagroda za ich wysiłek – zespoły wiele godzin spędziły na przygotowaniu do występów, poczynając od szycia strojów po pracę nad repertuarem.
Tradycyjnym punktem programu spotkań jest polonez przed molo, piękny taniec prezentuje polskie tradycje ludowe i jest wielką atrakcją dla widzów. Po przeglądach konkursowych zespoły wspólnie bawilły się na biesiadzie, oprawę muzyczną zapewnił Madej Band, a gwiazdą wieczoru był Michał Milowicz.
W przeglądzię wziął również udział promujacy Gminę Kutno i działający przy Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku Zespół Ludowy Leszczynianki. Zespoł zajął III miejsce w kategorii Zespoły, to już czwarty raz na podium w tym roku. Serdecznie gratulujemy
9 września w C.H.PORT ŁÓDŹ odbyły się Łódzkie Targi Ekonomii Społecznej 2023. Wydarzenie było zorganizowane wraz ze Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne ,,Ja-Ty-My”. Swoje produkty i usługi zaprezentowało sześćdziesiąt pięć podmiotów ekonomii społecznej z województwa łódzkiego. Celem targów jest wymiana doświadczeń, zwiększenie potencjału i widoczności podmiotów ekonomii społecznej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Promujący Gminę Kutno i działający przy Centrum Kultury Gminy Kutno Zespół Ludowy „Leszczynianki” wzbogacił część artystyczną wydarzenia swoim koncertem.
Strona 1 z 3